Sonický kartáček: Luxus, který si může dovolit každý

Sonický kartáček: Luxus, který si může dovolit každý lis, 23 2023

Výhody sonických kartáčků

První věc, kterou si potencialní zájemci o sonické kartáčky možná položí, je: "Co je to vlastně ten sonický kartáček a jak se liší od běžného elektrického kartáčku?" No, berte to tak, že když jsem se o tom poprvé dozvěděl, tak jsem byl v rozpacích. Ale pak mi to moje manželka Barbora vysvětlila a dost jsem se nad tím zamyslel. Sonický kartáček je přeci jen o kus dál. Používá zvukové vibrace s frekvencí 24 000 až 48 000 vibrací za minutu (v závislosti na modelu), což je mnohem více než u typických elektrických kartáčků. Takže pokud chcete dostat tu úplně největší péči o vaše zuby, doporučuji vám to zvážit.

Příběh za sonickým kartáčkem

Možná se ptáte, jak jsem se vlastně k takovému sonickému kartáčku dostal. No, není to asi takový příběh jako z amerického filmu, ale rozhodně stojí za zmínku. Jednoho dne, kdy jsem se vracel z práce, jsem našel doma Barborku, jak radostně rozbaluje nějaký balíček. "Co to tam máš?" zeptal jsem se. "Sonický kartáček!" odpověděla s úsměvem. "Aha, a co je to?" zeptal jsem se, a tím začalo mé vzrušující objevování světa sonických kartáčků.

Jak využít sonický kartáček na maximum

Takže, jak tedy ten sonický kartáček používat, abyste z něj vydolovali tu největší hodnotu? Odpověď na to je jednoduchá - správnou technikou. Je důležité si uvědomit, že pokud se sonický kartáček používá špatně, pak je jeho účinek v podstatě stejný jako u běžného elektrického kartáčku. Ale když se použije správně, tak to je úplně jiná liga. A tak se mi Barbora jednoho dne přiznala, že má pocit, jako by si po umytí zubů sonickým kartáčkem prošla ústní hygienou. A to je přeci super, ne?

Mýty o sonickém kartáčku

A jak je to s těmi mýty o sonických kartáčcích? No, musím říct, že jsem na svých cestách internetem narazil na hromadu různých zvěstí a představ, a tak jsem se rozhodl, že je pro vás vyvrátím. Věc první - sonické kartáčky nejsou škodlivé. Naopak, pokud se správně používají, mohou být pro vaše zuby velmi prospěšné. Věc druhá - i když se mohou zdát relativně dražší v porovnání s běžnými elektrickými kartáčky, jejich náklady se v průběhu času vyplácejí. A věc třetí - ne, nemusíte se bát, že by vám sonický kartáček "rozbil" zuby. Přeci jen, je to stále jen kartáček.

Nakupování sonického kartáčku

No a kde tedy sehnat ten správný sonický kartáček? Na to je jednoduchá odpověď - prakticky kdekoli. Dnes už sonické kartáčky najdete v mnoha obchodech se zdravotnickými potřebami, v drogeriích, ale i na internetu. Jen doporučuji si na to trochu posvítit a porovnat ceny, protože se liší dle různých modelů a obchodů. A samozřejmě, raději volte osvědčené brandy. Protože jak už to bývá, lepší je si připlatit za kvalitu, než pak litovat a utrácet dvojnásobek za náhrady a opravy.

Sonický kartáček jako dárek

Přemýšlíte, co darovat blízkému, který má rád pěkné a zdravé zuby (a kdo by je neměl, že?) Sonický kartáček může být tím pravým řešením! Například moje Barbora byla nadšená, když jí takový kartáček přinesl ježíšek pod stromeček. Nevím, jestli to bylo tím, že je to něco neobvyklého, nebo tím, že je to něco praktického, ale byla opravdu šťastná. Já osobně myslím, že sonický kartáček je skvělý dárek, protože je to něco, co opravdu vylepšuje kvalitu života. A potom, je to přece jen luxus, který si může dovolit každý, což je také pěkné.